Finest Immediate Engineering Ultimate Information 2023: Від Початківців До Просунутих Metaverse Publish

Щоб ефективно використовувати мовні моделі (LMs) для широкого спектру застосувань і дослідницьких сфер розробка підказок є відносно новою професією, яка зосереджується на створенні та оптимізації підказок. Швидкі інженерні навички полегшують розуміння потенціалу та обмежень великих мовних моделей (LLM). Для того, щоб підвищити ефективність магістерів права на різноманітних поширених і складних видах діяльності, включаючи відповіді на запитання та математичне міркування, дослідники використовують швидку інженерію. Розробка підказок — це стратегія, яку використовують розробники для створення надійних і ефективних методів підказок, які взаємодіють із LLM та іншими інструментами.

prompt engineering що це

Це дозволяє штучному інтелекту розуміти завдання та генерувати відповідну відповідь без потреби в чітких інструкціях. Ця концепція зробила революцію в багатьох галузях, включаючи обслуговування клієнтів і охорону здоров’я. Щоб перевірити, чи додавання певних екземплярів покращує результати, буде використано кілька підказок. Кілька підказок включає надання системі невеликої кількості дані навчання що може допомогти підвищити точність відповіді системи. Щоб оцінити, чи може система надавати кращі відповіді, ми могли б, наприклад, навести кілька прикладів відповідних відповідей на порівняльні запити. Певного прогресу було досягнуто в діяльності, яка потребує математичних здібностей.

Інструкції можна розробити за допомогою команд, які вказують моделі, чого ви хочете досягти, наприклад «Написати», «Класифікувати», «Підсумувати», «Перекласти», «Упорядкувати» тощо. Експериментуйте з різними інструкціями з різними ключовими словами, контекстами , і дані важливі, щоб побачити, що найкраще підходить для вашого конкретного випадку використання та завдання. Інструкції слід розміщувати на початку підказки, а для розділення інструкції та контексту слід використовувати чіткий роздільник, наприклад «###». Найважливіші деталі в цьому тексті полягають у тому, що важливо чітко вказувати інструкції та завдання, які ви хочете виконати моделлю, і що чим описовішим і детальнішим є підказка, тим кращі результати. Також важливо пам’ятати про довжину підказки, оскільки існують обмеження щодо її тривалості.

prompt engineering що це

Якість виконання зазвичай вища, оскільки модель може бути зумовлено відповідними фактами. Оперативна інженерія — це концепція ШІ, зокрема в обробці природної мови. Замість того, щоб бути представленим явно, опис завдання, яке, як очікується, буде виконувати ШІ, вбудовано у вхідні дані, наприклад, як запитання.

Цей посібник зосереджений на ілюстрації ефективних методів підказок для підвищення точності LLM, таких як GPT. Можливість узагальнення, калібрування, упередження, соціальні упередження та фактичність – це кілька цікавих питань. Як оперативний інженер, prompt engineering курс вам потрібно буде покращити свою здатність надавати кращі інструкції. Ви також побачите, що для більш складних випадків використання просто надати інструкції буде недостатньо. Вхідні дані та приклади є двома іншими аспектами, які ви можете надати.

Лише в жовтні 2023 року відбувся тестовий запуск мобільної електростанції на майданчику “Енергоатому”. Вивчення змагальності має вирішальне значення для розуміння небезпеки та проблеми безпеки, пов’язані з LLM. Вивчення ідентифікації ризиків і проектування техніки має вирішальне значення для вирішення проблем. Існують інші процеси, пов’язані з обчисленням остаточної відповіді, але для простоти ми бачимо, що рішення більшості вже з’являється, отже, воно фактично стане остаточною відповіддю. Загальна рекомендація полягає в тому, щоб змінювати лише один параметр, а не обидва. Цей підручник з промпт інжинірингу розроблено проектом Dair з метою навчання дослідників та практиків розробки ефективних промптів.

prompt engineering що це

У міру того, як ми розглядаємо все більше прикладів та застосувань інженерії промптів, ви помітите, що певні елементи становлять промпт. Цей простий приклад також наголошує на необхідності надання більшого контексту або інструкцій про те, що саме ви хочете досягти. Температура – стисло, чим нижче значення температури, тим більше детермінованими будуть результати в сенсі того, що буде обрано найімовірніший токен. Збільшення температури може призвести до більшої випадковості, що сприяє різноманітним чи творчим результатам. Проте, перехід до швидкого інжинірингу може не обійтися без певних труднощів. Ці перешкоди можна подолати завдяки всебічному навчанню, чіткій комунікації, вирішенню технічних питань, збереженню контролю якості та ефективному управлінню проектами.

Модель може виводити текст, який виглядає впевнено, хоча передбачення токенів у його основі мають низькі оцінки правдоподібності. LLM мають потенціал для створення проблемних поколінь, які можуть бути шкідливими та проявляти упередження, які можуть погіршити продуктивність моделі під час наступних завдань. Деякі з них можна зменшити за допомогою розумних методів підштовхування, але інші можуть вимагати більш складних рішень, таких як модерація та фільтрація. Ми вже бачили, наскільки потужними можуть бути добре розроблені підказки для різноманітних завдань, застосовуючи такі методи, як короткочасне навчання. Важливо враховувати надійність цих мовних моделей, коли ми розглядаємо розвиток реального світу застосування поверх LLM.

На противагу, The Washington Post розповідає про Райлі Гудсайда, який вже заробляє на життя спілкуванням із ШІ. OpenAI відкрило справжню скриньку Пандори, і тепер величезна кількість бізнесів працює над впровадженням технології у свою діяльність у тому чи іншому виді. Google, Meta, Spotify, Discord, Boeing, Binance, Alibaba, Baidu — все більше компаній вступають у цю гонитву за штучним інтелектом.

Однак важливо зазначити, що сучасні магістри права мають проблеми із завданнями міркування, що вимагає навіть більш просунутих методів оперативного проектування. На даний момент ми розглянемо кілька фундаментальних прикладів для демонстрації арифметичних здібностей. Одна з найбільш інтригуючих речей, яких ви можете досягти за допомогою оперативного проектування, це навчити систему LLM тому, як поводитись, її цілі та її ідентичність.

Коли Google, Microsoft і дослідницька лабораторія OpenAI впустили свої ШІ-технології у широкі маси, виявилося, що не потрібно писати технічний код такими мовами, як Python або SQL, щоб керувати комп’ютером. «Найпопулярнішою новою мовою програмування є англійська», — написав минулого місяця у Twitter Андрей Карпати, екскерівник відділу штучного інтелекту Tesla. Перед тим, як перейти до деяких простих прикладів, майте на увазі, що ваші результати можуть відрізнятися залежно від версії LLM, яку ви використовуєте. Зі зростанням популярності теми штучного інтелекту у світі почали з’являтися нові пропозиції на ринку праці.

  • ШІ проявляється різними способами в охороні здоров’я, від виявлення нових генетичних кореляцій до розширення можливостей роботизованих хірургічних систем…
  • За словами гендиректора МАГАТЕ, позиція агентства «повинна бути дуже збалансованою».
  • Я хотів би продемонструвати, наскільки ефективними можуть бути LLM, якщо трохи більше попрацювати над розробкою підказок.
  • Модель можна покращити, щоб надавати більш точні, фактичні відповіді та менш непослідовні, вигадані, покращивши підказки.
  • Між членами Північноатлантичного Альянсу тривають обговорення про те, наскільки рішучим має бути формулювання рішення саміту НАТО у Вашингтоні стосовно майбутнього членства України.

Підказування ланцюжка думок — це лише одна з багатьох методик конструювання підказок. “Ми всі погодили план НАТО щодо тренувань і допомоги Україні у безпековій галузі. Ми бачили нові оголошення, і я ще очікую нових оголошень щодо більшої військової підтримки України”, – сказав він. Водночас Столтенберг заявив, що зараз обговорюється “багато практичних результатів щодо України напередодні майбутнього саміту НАТО”. В уряді України сподіваються, що у рішенні саміту НАТО буде конкретна позиція щодо незворотності членства України.

Подані матеріали з 2022 року використовувалися для курсів промт інжинірингу та навчання онлайн з метою опанування навичок роботи з ChatGPT, Bard, Midjourney та іншими ШІ. “Точні формулювання – про що ми домовимося – зараз обговорюються між союзниками, але я впевнений, що до саміту ми досягнемо гарної домовленості щодо рішення”, – сказав Столтенберг. Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець. Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах. У квітні 2024 року в Генштабі ЗСУ попередили, що росіяни готуються до проведення провокації на окупованій Запорізькій АЕС під фальшивим прапором.

Вони ідеально підходять для людей, яким потрібен один пристрій, який може виконувати кілька функцій. Це демонструє потужність обробки природної мови та навчання за допомогою машини алгоритми розуміння та створення людиноподібної мови. Цей підхід можна застосувати до різних завдань, таких як чат-боти, мовний переклад і реферування тексту. Постійні підказки включають надання моделі невеликої кількості прикладів для навчання, що може покращити її продуктивність у нових завданнях. Версія короткочасних підказок у форматі QA зазвичай включає запитання та кілька можливих відповідей для моделі на вибір.

Він охоплює широкий спектр навичок та технік, корисних для взаємодії та розробки з LLM. Це важлива навичка для взаємодії, створення та розуміння можливостей LLM. Ви можете використовувати промпт-інжиніринг для підвищення безпеки LLM та створення нових можливостей.

За словами Гудсайда, штучний інтелект має тенденцію «роздумувати», вигадуючи дрібні деталі на зразок людських розмов, щоб заповнити історію. Це називають «галюцинаціями» (професійний термін для вивергання нісенітниці в чатах ШІ). За словами Андрея Карпати, інженери оперативного управління працюють як «своєрідні [ШІ] психологи», а компанії намагаються найняти власних фахівців, щоб розкрити приховані можливості. Ви можете розробляти ефективні промпти для різних простих завдань, використовуючи команди для вказування ШІ, чого ви хочете досягти, такі як “Write”, “Classify”, “Summarize”, “Translate”, “Order” тощо. Вам не потрібні всі чотири елементи для промпту і формат залежить від завдання.

Швидкийінжиніринг у розробці програмного забезпечення, безперечно, є трансформаційною силою, яка готова змінити майбутнє цієї галузі. Роздумуючи над ключовими темами цієї статті, можна зробити висновок, що переваги, які приносить швидка інженерія в ландшафт розробки програмного забезпечення, є широкими і значними. Вони включають в себе підвищення швидкості та ефективності, зниження витрат та покращення якості.

prompt engineering що це

Промпти з декількома прикладами дозволяють навчатися в контексті, що означає, що мовні моделі можуть навчатись завданням на основі кількох демонстрацій. Ви можете використовувати ці елементи, щоб краще вказати моделі, що від неї потрібно, і в результаті отримати найкращі результати. Дослідники використовують промт інжиніринг для поліпшення можливостей LLM на широкому спектрі загальних і складних завдань, таких як питання-відповідь і арифметичне міркування. Розробники використовують промпт-інжиніринг для розробки надійних та ефективних методів промптингу, що взаємодіють із LLM та іншими інструментами.

Будьте дуже конкретними щодо інструкції та завдання, яке ви хочете, щоб модель виконала. Це особливо важливо, коли у вас є бажаний результат або стиль генерації, який ви шукаєте. Немає конкретних токенів або ключових слів, які призводять до кращих результатів. Фактично, надання прикладів у промпті є дуже ефективним для отримання бажаного висновку в конкретних форматах.

Цей хайп-трейн тільки набирає швидкість, але вже зараз здається, що ця тема на слуху майже у всіх сферах. Технологія ховає собі величезний потенціал — є відчуття, що вже через кілька років ми і не уявлятимемо собі життя без ШІ. Деякі підходи доповнюють або замінюють текстові підказки природною мовою нетекстовим введенням. Підказування спрямовувальним стимулом (англ. directional-stimulus prompting)[46] включає натяк або підказку, таку як бажані ключові слова, щоби спрямувати мовну модель до бажаного результату. Самовдосконалення (англ. self-refine)[42] підказує ВММ розв’язати задачу, потім підказує ВММ покритикувати своє рішення, а потім підказує ВММ знову розв’язати задачу з урахуванням задачі, рішення та критики. Цей процес повторюється до зупинки через вичерпання токенів, часу, або коли ВММ виводить токен «stop».

Мовні моделі особливо здатні виконувати класифікацію та ряд інших завдань обробки природної мови (NLP), незважаючи на те, що їх навчають створювати природну мову та пов’язані з цим завдання. Невеликі підказки дозволяють навчатися в контексті, що дозволяє мовним моделям вивчити завдання на основі лише кількох прикладів. Попередній приклад є елементарною ілюстрацією того, що зараз можливо з LLMs. LLM сьогодні можуть виконувати широкий спектр складних завдань, від підсумовування тексту до математичних міркувань і розробки коду.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

How can we help you?

Give us a call today for a free, personalized consultation. You can also apply online. It is fast, secure, and easy.

Archives

Text Widget

Are your competitors talking about you in their boardrooms? Can every employee articulate your strategy and are they empowered to execute on it?

Since Consulting WP’s founding in 1985, strategy has been our core business. We work with companies in every industry to develop strategies that deliver results.

Looking for a first-class business plan consultant?